רכב חשמלי קטן עם 4 גלגלים שהפך ללהיט ישראלי ענק – הכירו את האיזי ריידר החדש

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לא מעט כלי רכב חדשים בשוק. לא מדובר בהכרח על מכוניות, אלא על כלים שניתן להתנייד איתם ממקום למקום בצורה נוחה ופשוטה, בין אם זה בעיר ובין אם זה בשטח. 

כך למשל, אנחנו יכולים לראות אופניים חשמליים, קורקינטים חשמליים ורגילים, אופניים מתקפלים, טרקטורונים מסוגים שונים ועוד. אחד הכלים הפופולאריים ביותר אותו אנחנו יכולים למצוא בשוק, הוא איזי ריידר.

רכב חשמלי קטן עם 4 גלגלים, המתאים כפי שנוכל לראות בהמשך, הן לשימוש פרטי והן לשימוש מקצועי וכן מתאים לשימוש בשטח ובעיר. מדובר בכלי שהפך להיות מאוד פופולארי, בקרב צעירים ומבוגרים. 

במאמר זה אנחנו נסביר מה זה בדיוק איזי ריידר, כיצד הוא פועל, איך הוא יכול לשרת אותנו, ומה המפרט הטכני שלו. חשוב להבהיר, יש לנו אפשרות לרכוש איזי ריידר ולהשתמש בו באופן קבוע לצרכים שלנו, בין אם זה לעניינים אישיים או מקצועיים. כמו כן, יש לנו אפשרות לשכור איזי ריידר לתקופת זמן מסוימת, אירוע ספציפי או לכל צורך אחר. זה תלוי כמובן במקום אליו אנחנו פונים ומה בדיוק יכול להתאים לנו. 

מה זה איזי ריידר?

איזי ריידר הוא הכלאה של קורקינט חשמלי עם 4 גלגלים וטרקטורון. הוא בנוי על מנוע חשמלי, יש לו ארבעה צמיגים בינוניים, ואפשר לשבת ולעמוד עליו בזמן השימוש. בשביל לנייד את המכשיר, משתמשים בידית אחיזה בחלקו הקדמי. 

אידי ריידר שוקל 95 קילו (יכול לשאת עד 130 קילו), האורך שלו 161 סנטימטר והרוחב 67 סנטימטר. הגובה של המתקן 126 סנטימטר. כאמור, הוא פועל בעזרת סוללה חשמלית של 60 וואלט אשר יכולה להיטען במשך 500 מחזורי טעינה. כפי שניתן להבין, הוא איננו צורך דלק, גז או חומרים אחרים, אלא נטען בחשמל, מה שכמובן מונע הוצאות עתידיות אחרי הרכישה. 

המנוע של המכשיר מאפשר לו להגיע עד למהירות של 40 קמ"ש. מדובר על כלי מאוד בטוח לשימוש, ולכן גם ניתן להשתמש בו מגיל 16 ללא רישיון. יחד עם זאת, בשביל לשמור על הבטיחות של המשתמשים, יהיה נכון להרכיב קסדה ומגני בטיחות בידיים וברגליים. 

אילו שימושים אנחנו יכולים לעשות באיזי ריידר

מדובר על כלי ייחודי מאחר ואנחנו יכולים להשתמש בו גם בשטח וגם בעיר. אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד משתמשים שעושים שימוש בכלי זה במסלולי טיולי איזי ריידר שונים, בין אם זה ביערות, שמורות טבע, חופי ים ומקומות אחרים.

כמו כן, אנחנו יכולים לראות הרבה מאוד משתמשים עושים בו שימוש בעיר, בין אם זה בתור כלי להתנייד ממקום למקום, במקום תחבורה ציבורית או שימוש ברכב פרטי. 

רבים עושים בו שימוש הן לצרכים אישיים והן לצרכים מקצועיים. לצד שימוש לצורך טיולים בשטח או התניידות בעיר (מדרכות, כביש, טיילת, שבילי אופניים ועוד), הרי שאפשר גם לחלק את השימוש בכלי על פי סוגי צרכים. 

למשל, רבים בוחרים להשתמש בו לצרכים אישיים כתחליף לשימוש באופניים, קורקינט, רכב פרטי או תחבורה ציבורית. הוא הרבה יותר חסכוני, הרבה יותר נוח, פשוט, וניתן להגיע איתו ממקום למקום בלי שיש צורך לעמוד בפקקים או לחכות בתחנה.

אנחנו יכולים למצוא סטודנטים משתמשים בו בשביל להגיע ללימודים, אחרים עושים איתו קניות, יוצאים לבילויים ועוד. 

כמו כן, רבים עושים בו שימוש לצרכים מקצועיים. למשל, אנשים שעובדים במחסנים ושטחים לוגיסטיים, משתמשים בו בשביל להתנייד ממקום למקום, אנשים עושים בו שימוש בעת עבודה בשטחים חקלאיים, וכן לצורכי תיירות וטיולים.

אפשר למצוא הרבה מאוד מדריכי טיולים או מלווים של קבוצות תיירות, משתמשים בכלי זה ביחד עם המטיילים, בשביל להתנייד ממקום למקום. 

מאחר ובשנים האחרונות, מטיילים רבים מחפשים אטרקציות שונות ומיוחדות, אזי שהרבה מאוד חברות ומדריכים פרטיים משתמשים באופציה של שימוש באיזי ריידר בשביל לספק להם אותן. חשוב לציין גם, ישנם מתחמים רבים שמחזיקים איזי ריידר לשימוש מבקרים, למשל, במסגרת ימי כיף וגיבוש לעובדים. אז אפשר שכל עובד יקבל כלי וכולם ביחד יצאו לשטח לטיול של שעה-שעתיים. 

כיצד הוא פועל ואיך אפשר להשתמש בו

בעיקרון, איזי ריידר פועל בשיטה מאוד פשוטה. כפי שציינו, הוא עובד על סוללה חשמלית אותה ניתן להטעין במשך מספר שעות. ברגע שאנחנו עולים עליו, בישיבה או עמידה, אז יש לנו אפשרות להתחיל להשתמש בו, כאשר המהירות המקסימאלית אליה אפשר להגיע היא 40 קמ"ש. 

אנחנו יכולים להתנייד איתו בצורה פשוטה, כאשר בכל פעם שנרצה לפנות, אז אנחנו מטים את הכלי לכיוון הרלוונטי. יש לנו אפשרות כמובן גם לעצור במקום, לחנות את הכלי ולהמשיך לאחר מכן ברכיבה לכל מקום אליו נבחר. 

אם אנחנו רוצים, הרי שיש לנו אפשרות גם לאחסן את הכלי ברכב, בתנאי שיש מקום לכך, ואז אנחנו יכולים לקחת אותו איתנו לצורך רכיבה בשטח או בכל מקום אחר. כך אנחנו לא חייבים להשתמש בו רק בעיר וקרוב לבית שלנו. 

איך אנחנו יכולים לקנות איזי ריידר

היום אנחנו יכולים למצוא מכשיר איזי ריידר למכירה במגוון רחב של מקומות, המציעים לנו גם מכשיר יד ראשונה, קרי חדש לגמרי, וגם מכשיר יד שנייה בתנאים אטרקטיביים. אנחנו צריכים לבחון את ההבדלים בין המכשירים, בין אם זה מבחינת עלויות, בין אם זה מבחינת מצב המכשיר ובין אם זה מבחינת תנאי העסקה. 

כשאנחנו רוכשים איזי ריידר, חדש או משומש, חשוב לבדוק איזו אחריות אנחנו מקבלים על המכשיר, האם זה כולל החלפת רכיבים, וכן אנחנו צריכים לבדוק את מצב המכשיר ועד כמה נוח לנו להשתמש בו בצורה בטוחה, באופן שיספק לנו תשובה אופטימאלית. 

קבעו נסיעת מבחן עם האיזי ריידר עד הבית