איזי ריידר או קלנועית, מה יותר שווה?

כשאנחנו שומעים את המילה קלנועית, הדבר הראשון שעולה לנו בראש, למרביתנו לפחות, זו תמונה של אנשים מבוגרים נוסעים בקלנועית קטנה בשבילי הקיבוץ או בשבילים של מסלול גולף. שם בדרך כלל אנחנו נמצאים את הכלי הזה בשימוש. 

אך בשנים האחרונות יש לו שימוש נוסף. הוא משמש משפחות, בפרט עם ילדים קטנים, לצורך טיולים בשטח. לא פעם, משתמשים בכלי זה במסגרת טיולים מאורגנים למשפחות עם ילדים באתרים שונים ברחבי הארץ. 

אל מול כלי זה עומד כלי אחר בו אנחנו יכולים להשתמש לצורך טיולים בשטח והוא איזי ריידר. כלי זה הפך להיות מאוד פופולארי, בין היתר בזכות העובדה שניתן להשתמש בו גם לצורך טיולים בשטח וגם לצורך טיולים בעיר או בכל יישוב אחר, וכן בזכות העובדה שמדובר בכלי מאוד בטוח לשימוש והוא יכול להגיע למהירות של עד 40 קמ"ש בתנאים מסוימים. 

מה ההבדל בין איזי ריידר לקלנועית?

לכאורה, מדובר בשני כלים בהם אנחנו יכולים לעשות שימוש במסגרת טיולים בשטח. אך כפי שנוכל לראות מיד, יש ביניהם הבדלים שיוכלו בהמשך לעזור לנו להבין באיזה כלי משתלם לנו יותר להשתמש. 

איזי ריידר הוא כלי לשימוש בשטח, המזכיר במובנים מסוימים טרקטורון וקורקינט. זה כלי שניתן לעמוד או לשבת בעת השימוש בו, הוא כולל כידון אחיזה, צמיגים בינוניים, מנוע שנטען בחשמל, יש אפשרות להגיע איתו, כאמור, ל-40 קמ"ש. הוא מתאים לרכיבה של בודדים, וכאמור, אפשר להשתמש בו גם בשטח וגם בעיר. הרכיבה בו מותרת מגיל 16 ומעלה, ויש להשתמש בקסדה ומגנים אחרים בשביל לשמור על בטיחות הרוכב. 

קלנועית, הוא כלי שגם כן ניתן לעשות בו שימוש בשטח ובעיר, אך להבדיל מאיזי ריידר, השימוש בשטח צריך להיעשות במסלולים מסודרים ומאורגנים. השימוש בו נעשה בישיבה, הוא יכול להכיל עד 4-5 נוסעים, אפשר שחלקם ישבו עם כיוון הנסיעה ואחרים נגד, ואפשר שכולם יישבו עם כיוון הנסיעה. להבדיל מאיזי ריידר, הוא כולל הגה קטנה איתו אפשר לנוע לכיוונים שונים.  גם כלי זה נטען באמצעות חשמל, אפשר למצוא קולנועיות אשר כוללות מערכות ניהול ופיקוד עם מסך LCD, הוא כולל בולמי זעזועים, צמיגים קטנים וגגון. 

הבדל נוסף ביניהם הוא במחירים, קלנועית מחיר (ע"פ האתר רכבי אמירים) נע בין 22,000 שח ל29,000 ש"ח כך שהוא יותר זול ממחיר האיזי ריידר שמתחיל ב 40,000 ש"ח לא כולל ציוד נלווה.

אז איזה מכשיר יותר שווה?

התשובה לכך היא לא חד משמעית ואנחנו יכולים למצוא יתרונות לכאן ולכאן. 

 איזי ריידר הוא כלי הרבה יותר מאתגר, הרבה יותר הרפתקני, הוא משרת מטרות של רוכבים בודדים אשר מעוניינים להשתמש בו לבד או בקבוצה, במסלולי שטחי שונים. 

לעומת זאת, קלנועית הוא כלי הרבה יותר רגוע, הרבה יותר נוח לשימוש, כלי שיכול לשמש משפחות, זוגות, וניתן לעשות בו שימושים שונים ומגוונים. יחד עם זאת צריך לציין, שאם יש לנו ילדים קטנים, אזי שאנחנו חייבים להשתמש בו ולא יכולים לקחת אותם עם איזי ריידר לטיול בשטח או בכל מקום אחר. 

 

קבעו נסיעת מבחן עם האיזי ריידר עד הבית